Banyo aksesuarlarını takma

72% of 100%

Tuvaletiniz ya da banyonuz, bir havluluk, diş fırçası kabı tutucusu, banyo havlusu askısı, saç kurutma makinesi tutucusu, sabunluk ve banyo malzemeleriniz için bir raf olmadan tamam sayılmaz. Bu yazıda, bu aksesuarların tümünü nasıl kolayca asabileceğinizi anlatacağız.

Dikkat edilecek noktalar

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

Eski aksesuarları sökerken eldiven ve emniyet gözlüğü kullanmayı unutmayın.

 1. İlk olarak tüm aksesuarların konumlarını ölçün

  En düzgün görünümü sağladığından, tüm aksesuarları mümkün olduğunca aynı hizada takmaya çalışın. Karolar arasındaki boşlukları kılavuz olarak kullanın. İlk olarak, delikleri karolar arasındaki boşluklara delip delemeyeceğiniz kontrol edin. Bu, delikleri delmenizi kolaylaştırır, karolara hasar vermenizi önler ve tüm aksesuarların düz bir çizgi üzerinde takılabilmesini sağlar.

 2. Bir karoda delik açma

  Bir karoyu delmekten kaçınamazsanız, deliğin yerini çapraz olarak yapıştırılmış iki maskeleme bantı parçası üzerinde işaretleyin. Bu, işaretlediğiniz yerin koyu renk karolar üzerinde daha kolay görünmesini sağlar, aynı zamanda matkabın kaymasını önlemeye yardımcı olur.

 3. Delmeye başlamadan önce her şeyi bir kez daha kontrol edin

  Örneğin: bir raf takıyorsanız, rafı takmak istediğiniz konumda duvara dayayarak tutun. Rafın üzerine bir su terazisi koyun, rafı yatay olarak ayarlayın ve rafın altındaki konumu işaretleyin. Ardından, ikinci deliğin birincisi ile yatay olarak hizalanmış olduğunu kontrol edin.

 4. Karoyu yavaşça delin

  Darbe işlevini kullanmadan yavaşça delin. Karoyu deldikten sonra, tekrar darbe işlevine geçebilirsiniz. Deliğin, dübel tamamen duvarın içine, karonun arkasına girecek kadar derin olduğundan emin olun. Bu, vidayı sıktığınızda karonun çatlamasını önler.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Banyo aksesuarlarını takma

3.6
3.6 of 5

123 toplam

 • 5
  52
 • 4
  25
 • 3
  11
 • 2
  8
 • 1
  27