Bir ayna asma

72% of 100%

Aynaları, banyo ve tuvaletin yanı sıra, evinizdeki diğer yerlere de asabilirsiniz - örneğin hol, oturma odası ya da yatak odası. Aynanın odaya uygun olduğundan ve dekora uyduğundan emin olun. Ayna, odayı daha büyük gösterebilir.

Dikkat edilecek noktalar

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

 1. Genel kılavuz

  Aynanın orta noktasını göz seviyesine asın. Ortalama olarak bu 1,65 m'dir. Ya da ailenizde daha kısa kişiler varsa biraz daha aşağı indirin. Aynanın, başınızın üst kısmına uzanacak kadar büyük olduğundan emin olun, böylece daha uzun kişiler de aynayı kullanabilir.

 2. Banyodaki ayna

  Ayna, banyo ya da tuvalette gerekli bir aksesuardır. Ayna yeterince büyük, doğru yükseklikte ve tercihen ışıklandırılmış olmalıdır. Mümkünse, ışık armatürü aynanın alanının tamamını ışıklandırmalıdır.

 3. Isıtmalı aynalar (opsiyonel)

  Bir duş aldıktan sonra aynada hiç bir şey göremiyorsanız, ayna ısıtması kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu, aynanın arkasına monte edilir ve yoğuşmayı önler.

 4. Delmeye başlamadan önce her şeyi tekrar kontrol edin

  Banyo ya da tuvaletteki karolara delik delmeniz gerekiyorsa, deliğin yerini bir maskeleme bantı parçası üzerinde işaretleyin. Bu, matkabın kaymasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bir su terazisi kullanın ya da karolar arasındaki boşlukları izleyin. İkinci deliğin konumunun, birinci delik ile yatay olarak hizalanmış olduğunu kontrol edin. Darbe işlevini kullanmadan yavaşça delin. Deliğin, dübel tamamen duvarın içine, karonun arkasına girecek kadar derin olduğundan emin olun. Bu, vidayı sıktığınızda karonun çatlamasını önler. En düzgün görünümü sağladığından, tüm aksesuarları mümkün olduğunca aynı hizada takmaya çalışın.

 5. Doğru tipte dübel seçin

  Tuğla ya da beton duvarlar için, 6 mm'lik üniversal dübeller ve aynı çapta matkap ucu kullanın. Ağır aynalar için 8 mm matkap ve buna uygun dübeller kullanılması önerilir. Çok ağır (20 kg'nin üzerinde) aynalar için en iyisi, metal ankraj cıvataları kullanmaktır.

 6. İPUCU!

  Ayrıca ‘Adım Adım dübeller ile çalışma’ başlıklı yazıya bakın.

 7. Aynanın monte edilmesi

  Hafif banyo aynaları sadece ayna klipsleri, dekoratif tutucular ya da alüminyum bir profil ile monte edilebilir. Silikon kullanmayın - bu madde asitli olabilir ve ayna kaplamasına zarar verebilir.

 8. İPUCU!

  Doğru ışıklandırma ile, aynayı vurgulamayı ya da zarif bir biçimde ışıklandırmayı seçebilirsiniz. Aynanın yakınında bir priz bulunması gereklidir.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Bir ayna asma

3.6
3.6 of 5

308 toplam

 • 5
  148
 • 4
  51
 • 3
  22
 • 2
  23
 • 1
  64