Bir resim asma

78% of 100%

Önce resmi nereye asmak istediğinize karar verin. Büyüklük, odanın yüksekliği, görüş açıları ve ışıklandırma gibi dikkate alınması gereken bir çok etken vardır.

 1. Biçim seçimi

  Resmin orta noktasını göz seviyesine asın. Ortalama olarak bu 1,65 m'dir. Küçük bir odada yer alan büyük bir resim, odayı daha büyük gösterebilir. Bir kaç tane küçük resmin biri diğerinin üzerinde olacak şekilde asılması, bir yükseklik duygusu yaratır.

 2. İlk olarak tüm resimlerin konumlarını ölçün

  En düzgün görünümü sağladığından, tüm resimleri mümkün olduğunca aynı hizada asmaya çalışın. Doğru yeri bulduğunuzda, resmi duvara tutun ve tam konumu seçin. Küçük resimler tek bir vida ile asılabilir, ancak büyük resimler için iki vida kullanmak daha iyidir. İlk deliğin konumunu işaretleyin ve ikinci deliğin konumu için su terazisini kullanın. İkinci deliğin birincisi ile yatay olarak hizalanmış olduğunu tekrar kontrol edin.

 3. İPUCU!

  Resmi üzerine astığınız duvarın çizgilerini takip edin. Geniş bir resmi geniş bir duvara, uzun bir resmi ise yüksek bir duvara asmak en iyisidir. Büyük resimler büyük bir duvar alanında, küçük resimler ise küçük bir duvar alanında en iyi şekilde görünür. Resmi satın alırken, çevresindeki alanı da dikkate alın.
 4. Hangi tür dübel kullanılmalıdır?

  Tuğla ya da beton duvarlar için, 6 mm'lik üniversal dübeller ve aynı çapta matkap ucu kullanın. Tuğla ya da beton için duvar matkap ucu kullanın.

 5. Işıklandırma (opsiyonel)

  Doğru ışıklandırma ile, resmi vurgulamayı ya da zarif bir biçimde ışıklandırmayı seçebilirsiniz. Resmin yakınında bir priz ya da tavana monte edilen ayarlanabilir bir spot lambası bulunması gereklidir.

 6. Ray sistemi

  Bir raylı montaj sistemi takmak çok basittir. Bunlar, resimlerin ve diğer dekorların asılması için ideal sistemlerdir. Rayı, vidalar ve tespit klipsleri kullanarak duvarın üst kısmına takın. Ardından resimleri ve diğer sanat eserlerini istenen yüksekliğe asabilir ve her istediğinizde yerlerini kolayca değiştirebilirsiniz.

 7. Bir ray sistemi takma

  Tespit klipslerini, vida ve dübel kullanarak 40 cm'lik aralıklarla duvara takın. Ardından profili klipsler üzerindeki yerine geçirin. Resimlerinizin asıldığı teller rayın üzerine geçirir ve rayın uçları, uç kapaklar ile düzgün bir biçimde kapatılır. Resimlerinizin asıldığı kancaların yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Bir resim asma

3.9
3.9 of 5

1143 toplam

 • 5
  574
 • 4
  243
 • 3
  98
 • 2
  78
 • 1
  150