Kent bahçeleri için sahip olmanız gereken 9 bahçe aleti

84% of 100%
Bahçenizin mükemmel görünmesini istiyor, ama çok çeşitli bahçe aletleri arasından seçim yapmakta güçlük mü yaşıyorsunuz? Bahçe kulübenizde bulunması gereken 9 alet şunlardır.
 1. Çim biçme makinesi

  Bahçenizde çim alanlar varsa, çimlerinize en uygun çim biçme makinesini satın aldığınızdan emin olun. Mekanik çim biçme makineleri, küçük ve orta büyüklükteki kent bahçeleri için uygun bir seçimdir. Ancak çimleri mekanik bir çim biçme makinesi ile biçmek daha uzun zaman alır. Elektrikli ya da benzinli bir çim biçme makinesi işi daha çabuk bitirmenize yardımcı olur.
 2. Kenar kesme makinesi

  Kenar kesme makinesi duvarların, çitlerin ve çiçek tarhlarının kenarlarını düzeltmeniz ya da sadece çimlerinizin kenarlarını kesmeniz gerektiğinde uygun bir çözümdür. Esas olarak, normal bir çim biçme makinesi ile erişemediğiniz her yere erişebilir. Kenar kesme makinesi ayrıca engebeli zeminlerdeki küçük çim alanlar için de ideal alettir.
 3. Çit kesme makinesi

  Bahçenizde bitkilerden oluşan bir çit ya da bir çalı varsa, bunu düzenli olarak budamanız gereklidir. Harcadığınız zamanı ve çabayı en aza indirmek için, elektrikli bir çit kesme makinesi kullanın. Kendi güvenliğiniz için, elektrikli çit kesme makinesi ile budama yaparken güvenlik gözlükleri ve eldivenleri takın.
 4. Bahçe makası

  Bahçe makası çalıların, ağaçların ve diğer bitkilerin arka dallarını budamanız gerektiğinde bulunması gereken bir alettir. Bahçe makası, ince ve orta kalınlıktaki dalları kesmek için kullanılır. Budama işini kolaylaştırmak için, bıçakların her zaman keskin olduğundan emin olun. Sertleştirilmiş çelik bıçaklar en uzun süre keskin kalan bıçaklardır, bu nedenle daha az bakım gerektirirler.
 5. Derz temizleme fırçası

  Avlunuzdaki döşeme taşlarının arasında otların büyümesi kaçınılmazdır. Bu otları bitki öldürücü ilaçlara başvurmadan ya da sırtınızı zorlamadan mümkün olduğunca hızlı ve kolay temizlemek istiyorsunuz. Elektrikli bir derz temizleme fırçası, bu iş yapmanın en uygun yoludur. Sağlam fırça, taşların arasındaki otları ustalıkla temizler.
 6. Yaprak üfleyici

  Bahçenizde çok fazla yaprak mı var? Bunları hızla temizlemek mi istiyorsunuz? Bir yaprak üfleyici kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir yaprak üfleyici, (ölü) yaprakların yanı sıra küçük budama artıklarını da emebilir ve parçalayabilir. Bunlar bir torba içinde toplanır, böylece kolayca atılabilir. Bu sayede bahçenizi temiz ve düzenli tutmanız çok kolaylaşır.
 7. Çim biçme makası

  Bahçenizde şimşir bitkisi var mı? Bu bitkileri özel çim biçme makası ile budamanız en iyi yoldur. Bir çit kesme makinesi daha kaba işler için uygundur, budama makası ise daha küçük dallar içindir. Öte yandan akülü çim biçme makasları, şimşir bitkisini budamak için özel olarak tasarlanmıştır.
 8. Basınçlı yıkama cihazı

  Bu cihaz avlunuzu, bahçe mobilyalarınızı, aletleriniz ve arabanızı yıkamak için mutlaka bulunması gereken bir alettir. Basınçlı yıkama cihazları genellikle dar fışkırtma ile geniş püskürtme arasında basınç ayarlarına sahiptir. Genel olarak bu cihaz, çok çeşitli dış mekan temizlik işleri için ideal bir alettir.
 9. Bahçe öğütücüsü

  Bir bahçe öğütücüsü, dalların ve diğer bahçe atıklarının öğütülmesi için çok kullanışlı bir alettir. Öğütme işlemi atıkların hacmini azaltır, böylece depolanmasını ve değerli komposta dönüştürülmesini kolaylaştırır.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Kent bahçeleri için sahip olmanız gereken 9 bahçe aleti

4.2
4.2 of 5

17 toplam

 • 5
  10
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1