Ahşap bir bebek jimnastik aleti / bitki rafı yapma

96% of 100%
Küçük çocuklarımız, bebek jimnastik aletleri ile oynarken keyifle çığlık atar. Oyun, gelişmeleri için de çok iyidir. Bu adım adım talimatlarda, bu aletlerden birini nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Bebeğiniz bu alet için çok büyüdüğünde, bunu akıllı bir bitki rafına dönüştürebilirsiniz.
 1. Adım 1: Yaprak matkap ucunu kullanarak 4 normal ahşap parçasının üst tarafına (kenardan 3 cm mesafede) yuvarlak bir delik delin. Kıymıkları temizlemek için deliklerin kenarlarını zımparalayın.
 2. Adım 2: Şeritleri geçirmek için yuvarlak ahşaba her 10 cm'de bir 3 mm delikler delin. Orta noktayı bulun ve ilk delikleri bu noktanın 5 cm sağına ve 5 cm soluna delin, ardından her iki uca doğru her 10 cm'de bir delikler delin. Orta noktadan ve uçtan en uzaktaki delikler arasındaki mesafe 10 cm'den fazla olacaktır. Deliklerin kenarlarını zımparalayın.
 3. Adım 3: 4 normal ahşap parçasının orta noktasına küçük bir diyagonal delik delin.
 4. Adım 4: Yuvarlak ahşabın her bir ucunu, iki normal ahşap parçasının üst kısmındaki deliğe geçirin.
 5. Adım 5: Deri şeridi 4 normal ahşap parçasının orta noktasındaki küçük deliklerden geçirerek sabit durmalarını sağlayın. Şeridin üzerine dış taraftan bir boncuk geçirin ve şeridi düğümleyin.
 6. Adım 6: Diğer şeritlerin ucuna küçük oyuncaklar bağlayın ve bu şeritleri yuvarlak ahşaptaki deliklerden geçirin. Şeridin üzerine dış taraftan bir boncuk geçirin ve şeridi düğümleyin. İlave güvenlik için, düğümleri hızlı kuruyan tutkal ile yapıştırın.
 7. İPUCU: Çocuğunuz bebek jimnastik aletin için fazla büyüdüğünde, şeritlerle bağlanmış oyuncakları çıkarın ve yerlerine S halkalarla bitkiler asın. Artık son derece orijinal bir bitki rafına sahipsiniz!

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Ahşap bir bebek jimnastik aleti / bitki rafı yapma

4.8
4.8 of 5

13 toplam

 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0