Ahşap bir küvet rafı yapma

100% of 100%
Kendinize dinlenmek için biraz zaman ayırın. Banyoya girin, bir içki koyun ve bir kitap seçin. Ama bunları nereye koyacaksınız? Bir küvet rafına ihtiyacınız var! Artık şarap kadehinizi küvetin kenarında dengelemeniz gerekmeyecek.
 1. Adım 1: Küvetinizin dış kenardan diğer dış kenara kadar olan genişliğini ölçün. Aynı mesafeyi tahta üzerinde ölçün, kesmeniz gereken yeri bir kurşun kalem ile işaretleyin ve daire testereyi kullanarak istediğiniz boyutta kesin, böylece iki parça tahtanız olacaktır.
 2. İPUCU!

  Daima tahtanın iki ucundan ölçün ve kesimleri tahtanın ortasından yapın. Bu, her bir parçada tek bir testere kesiği olmasını sağlar.
 3. Adım 2: Küçük parçayı 40cm'lik üç parça halinde kesin.
 4. Adım 3: Küvetinizin iç kenardan diğer iç kenara kadar olan genişliğini ölçün. İki tahtayı zemine koyarak hizalayın ve bu mesafeyi bir kurşun kalem ile her iki tahta üzerinde işaretleyin.
 5. Adım 4: Küçük tahta parçalarından birini, büyük tahtaların alt tarafındaki kalem çizgileri boyunca yerleştirin ve yerine vidalayın. Küçük parçalar küvetin kenarına oturacak ve küvet rafınızın kaymamasını sağlayacaktır. Diğer iki küçük tahta parçasını büyük tahtaların ortasının sağına ve soluna yaklaşık aynı mesafede vidalayın. Bu iki küçük tahta parçası küvet rafının daha sağlam olmasını sağlayacaktır.
 6. Adım 5: 22 mm yaprak matkap ucu ile öndeki tahtaya bir delik açın. Şimdi, kenardan bu deliğe doğru bir çizgi halinde kesin. Önce deliğin sağ tarafına, sonra da sol tarafına doğru kesin.
 7. Adım 6: Küçük yuvarlak mumu tahtanın üzerine koyarak etrafını kalemle çizin. Bunu istediğiniz yere yapabilirsiniz. Yaprak matkap ucunu kullanarak burayı oyun. Çok derine inmeyin. Delik açılmasını istemezsiniz. Yuvarlak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için çok işlevli alet ile oyuğu temizleyin.
 8. Adım 7: Parçanın tamamını çok işlevli alet ile zımparalayın.
 9. Adım 8: Bir kat nemli yerler için uygun bir ahşap renklendirici uygulayın.
 10. Adım 9: Banyoya girin, bir mum yakın, kendinize bir içki koyun... ve keyfini çıkarın.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Ahşap bir küvet rafı yapma

5
5 of 5

5 toplam

 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0