1. Bıçakların çok çabuk körelmesini nasıl önleyebilirsiniz?

    Planya bıçaklarının çoğu tersine çevrilebilir ve her iki tarafı da kullanılabilir, bununla birlikte bıçakların mümkün olduğunca uzun süre keskin kalmasını sağlamak kesinlikle iyi bir fikirdir.
  2. İşe başlamadan önce, iş parçanızdaki tüm vidaları, çivileri ve diğer nesneleri sökmeniz önemlidir. Bu sadece güvenliğiniz için değil, aynı zamanda bıçakların zarar görmesini önlemek için de gereklidir. Başlamadan önce, planyalama yolu üzerinde bıçaklara engel olacak hiçbir şey bulunmadığından emin olun ve alete sıkışan tüm ağaç kıymıklarını temizleyin.
  3. Ayrıca, elektrikli planyayı bir yere koymadan önce bıçakların tamamen durmasını beklemenizi öneriyoruz. Dönen bıçaklar yüzeyi kavrayabilir, bu da sadece planyanın kontrol edilmesini zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bıçaklara ve iş parçasına zarar da verebilir.
  4. Ayrıca son bir şey: satın almayı düşündüğünüz elektrikli planyanın bir park ayağı olup olmadığını kontrol edin. Bu ayak, kullanımdan sonra hem planyayı hem de iş parçasını korur.
  5. Bu arada, kör bıçakların mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi önerilir. Bunu nasıl yapabileceğiniz görmek için videoyu izleyin.