Eksantrik zımpara

  1. En iyi zımparalama sonuçlarını elde etmek için

    Zımparalama sonucunun kalitesi, çeşitli etkenlere bağlıdır. Örneğin, aşınmış zımpara kağıtlarının zamanında değiştirilmesi önemlidir. Ayrıca, ahşap ve metal için aynı zımpara kağıdının kullanılması hiçbir zaman önerilmez. Zımpara kağıdının kum büyüklüğünü de dikkate almanız gereklidir.
  2. Eksantrik zımparayı, zımparalama tabanı iş parçasına temas etmeden önce çalıştırın. Kötü görünen zımparalama izleri bırakmaktan kaçınmak için, aleti çalışma yüzeyi üzerinde açılı olarak değil, yüzeye paralel olarak döner ya da eksantrik hareketlerle gezdirin.
  3. Ayrıca, zımpara yaparken çok fazla basınç uygulamamak da önemlidir. Zımparanın üzerine çok fazla bastırırsanız sonuçlar daha kötü olur, zımpara kağıdı daha hızlı aşınır ve kendinizi gereksiz şekilde yormuş olursunuz.
  4. Ayrıca bazı eksantrik zımparalarda hızı ayarlayabilirsiniz. Bu, farklı malzemelerde iyi sonuçlar elde etmeye gerçekten yardımcı olur. İşiniz için doğru hızı belirlemeye başlamadan önce, aletin hızını bir parça atık malzemede test edebilirsiniz.