Çok işlevli alet

 1. İş için hangi ataşman kullanılmalıdır?

  Piyasada çok sayıda çok işlevli alet ataşmanı mevcuttur, burada en yaygın olanları gösterilmiştir.
 2. 1) Üniversal segment testere bıçağı:

  Bu testere bıçağı ahşap, plastik ve demir içermeyen metallerde kesim yapmaya yöneliktir. Çok işlevli aletler, ayırma ve dalma kesim yapabilmeleri sayesinde kenarların yakınında, köşelerde ve erişilmesi zor yerlerde kesim yapmak için idealdir. Hasarlı karoların dikkatle çıkarılması, zemin panellerinin ayarlanması ve boruların kısaltılması sadece bir kaç örnektir, ancak olasılıklar neredeyse sınırsızdır.
 3. 2) Dalma testere bıçağı:

  Bu testere bıçağının farklı boyutları mevcuttur ve tıpkı üniversal bıçak gibi ahşapta, plastikte ve demir içermeyen metallerde ayırma ve dalma kesim için kullanılabilir. Ancak bu bıçağın biçimi farklıdır ve bu nedenle derin dalarak kesme işleri için uygundur. Bu bıçağın kullanılabileceği işlerden bazıları kapı menteşelerinin ve havalandırma ızgaralarının takılması, alçı panellerin kesilmesi, elektrik borularının takılması için yuva açılması ve boruların kısaltılmasıdır. Bu bıçak da neredeyse sınırsız kesme olasılıklarına sahiptir.
 4. 3) Zımparalama için taban levhası:

  Bu zımparalama ataşmanı, kenarların yakınındaki, köşelerdeki ve erişilmesi zor yerlerdeki yüzeylerin zımparalanması için idealdir. Seçilen zımpara kağıdına bağlı olarak boya, ahşap, alçı ve vernik zımparalama, verilebilecek örneklerden bazılarıdır.
 5. 4) Diğerleri:

  Piyasada bir çok diğer ataşman mevcuttur. Örneğin Bosch ataşman ürün serisi, hem Bosch Çok İşlevli Alete hem de SKIL Multi-Tasker'e uyan çok sayıda ataşman içermektedir. Bunların arasında halıların, karo yapıştırıcıların, beton artıklarının, sertleştirilmemiş çivilerin, zımbaların ve küçük profillerin sökülmesi için kullanılan ataşmanlar vardır.