Bir böcek oteli yapma

82% of 100%
Bahçeniz için bir böcek oteli yaparak doğaya yardımcı olun. Bu otel bahar ve yaz aylarında bir dinlenme ve üreme yeri görevi görür; soğuk ve yağmurlu aylarda ise arıların, yaban arılarının, uğur böceklerinin ve kelebeklerin kış uykusu için mükemmeldir. Böcek otelleri son derece revaçtadır. Birkaç basit adımda siz de bir böcek oteli yapabilirsiniz.
 1. Adım 1: Dekupaj testere kullanarak iki tane 70 cm tahta (yanlar), bir tane 23,2 cm tahta, bir tane 25 cm tahta ve dört tane 20 cm tahta kesin.
 2. Adım 2: Dekupaj testereyi eğin ve dışa doğru çıkıntı yapacak üst parçaları 45 derece açıyla diyagonal olarak kesin. Bunlar, çatıyı oluşturacaktır.
 3. Adım 3: Kesilen kenarları pürüzsüzleştirmek için zımparayı kullanın.
 4. Adım 4: Aynı boydaki dört tahtayı böcek otelinin iki yan parçasının arasına vidalayın. Ahşabın yarılmasını önleyecek delikler açmak için ince bir uç kullanın. Alt taraftan başlayın, terazide olduğundan emin olun ve tahtalar arasında her zaman 20 cm kadar boşluk bırakın. Üst tarafta 10 cm kadar boşluk bırakın.
 5. Adım 5: Şimdi, çatının iki parçasını 90 derece açıyla diyagonal olarak birbirine vidalayın ve bu parçaları vidalarla üst tarafa sabitleyin.
 6. İPUCU!

  Böcek otelinize boya veya vernik uygulamayın. Bunların kokusu böcekleri kaçırır.
 7. Adım 6: Bir duvara veya tahta perdeye bir vida takın ve böcek otelini bu vidaya asın.
 8. Adım 7: Sıra böcek otelinizi doldurmaya geldi. Dekupaj testereyi kullanarak bambu çubukları parçalara ayırın ve böcek otelinin bir bölmesini bunlarla doldurun. İyi görünmesi için bunları ön tarafta hizalayın.
 9. Adım 8: Ağaç gövdelerini dekupaj testere ile kesin. Ardından ağaç gövdelerine farklı (yüksek hızlı) matkap uçları ile birkaç derin delik açın. Delikler ideal olarak 2 mm ile 9 mm arasında olmalıdır. Diğer bölmeleri ağaç kabukları, ahşap talaşı, odun yünü ve çam kozalakları ile doldurun. Böcekler size minnettar kalacak.

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Bir böcek oteli yapma

4.1
4.1 of 5

16 toplam

 • 5
  10
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  3