Paletlerden bir sedir ve bir dama masası yapma

94% of 100%
Paletler kısa sürede ve düşük maliyetle bahçenize tamamen yeni bir görünüm kazandırır. Paletlerden yapılmış tekerlekli bir sedirle bahçeniz sağlam ve güçlü görünür. Bunun yanında paletlerden yapılmış bir dama masası saatler sürecek bir eğlence kaynağıdır.
 1. Adım 1: Paletler işlenmemiştir ve bol miktarda kıymık bulunur. Bu nedenle pürüzleri ve kıymıkları gidermek için tüm paletleri zımparalamak iyi bir fikirdir.
 2. Adım 2 (sedir ve masa): Sedirin oturma yeri için iki paleti ve masa için iki paleti birbirlerinin üzerine gelecek şekilde baş aşağı koyun. Kaymalarını önlemek için paletleri vidalar ile birbirlerine bağlayın. Akülü bir matkap kullanarak 4x50 cm vidaları dokuz adet blokun yanına sabitleyin.
 3. Adım 3 (bank): Arka tahtanın altındaki ara çıtaları testereyle kesin. Bu, arkalığın takılacağı bir girinti oluşturur.
 4. Adım 4 (bank): Son palet, sedir için bir arkalık görevi görecektir. Arkadaki blok sırasını ve üst iki tahtayı kesin (gereken şekilde bir çekiç ve bir iskarpela kullanarak). Not: Dikey tahtaları bütün halde bırakın. Bunları 16,5 cm uzunlukta kesin.
 5. Adım 5 (bank): Arkalığı oturma yerindeki girintiye açılı duracak şekilde yerleştirin. Arkalığı sağlam bir biçimde sabitlemek için 5x70 vidaları kullanın.
 6. Adım 6 (masa): Çıtaları, paletlerden yapılmış masanın üst boşluklarını doldurmak için gerekli uzunlukta kesin ve çiviler ve/veya ahşap tutkalı ile sabitleyin. Bu, masanın üst tarafındaki tüm boşlukları giderir.
 7. Adım 7 (masa): Paletlerden yapılmış masanın üst tarafını pürüzsüzleştirmek için bir zımpara kullanın.
 8. Adım 8 (masa): Bir kat beyaz boya uygulayın. Masanın tamamını veya sadece üst tarafını boyayabilirsiniz.
 9. İPUCU!

  Zevkinize bağlı olarak sedire bir kat boya, vernik veya koyulaştırıcı da uygulayabilirsiniz.
 10. Adım 9 (masa): Bir cetvel kullanarak masanın üst tarafına kurşun kalemle bir dama tahtası çizin. Ardından çizgileri bir fırçayla boyayın. Önceden beyaz boya uygulamış olduğunuzdan, sadece siyah kareleri boyamanız gereklidir (8x8 cm).
 11. Adım 10 (sedir ve masa): Sedirin ve masanın alt tarafındaki bloklardan en dıştaki dördüne dört tane döner tekerlek vidalayın. Bunu yapmak için 6x50 mm vidaları kullanın.
 12. İPUCU!

  Paletlerden yapılmış sedirinizi yastıklarla dekore edin. Bu, sediri daha rahat hale getirir ve harika görünür.
 13. Adım 11 (masa): Dekupaj testereyi kullanarak ağaç gövdesinden 2 cm kalınlığında 24 tane disk kesin. Yarısını siyaha ve yarısını beyaza boyayın.
 14. Adım 12 (masa): Dama pullarını dama tahtasına yerleştirin. Keyfini çıkarın!

Rating

Bu adım adım talimatı derecelendirin.

Paletlerden bir sedir ve bir dama masası yapma

4.7
4.7 of 5

20 toplam

 • 5
  15
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0