SKIL basınç kontrolü: daha az basınç, daha iyi zımparalama

Hiç sabah taze sıkılmış portakal suyu içtiniz mi? Narenciye sıkma makinenizin üzerindeki portakala bastırırken daha çok veya daha hızlı portakal suyu elde etmek için gerçekten çok daha sert bastırdınız mı? Aslında bunun tam tersi doğrudur. Portakala daha çok bastırmanız narenciye sıkacağının motorunu yavaşlatır ve düzgün çalışmasına engel olur. Bunun zımparalama ile ne alakası var?

Evet, insanlar zımparalama yaparken aynı şeyi yaparlar. Daha sert bastırdığınızda zımparanın daha çok malzeme kaldıracağı düşünülür.

Bu konuda da bunun tam tersi doğrudur. Zımparalama makinesinin motoru artık görevini tam olarak yerine getiremiyor. Dahası, sizi yoruyor ve size ağrıyan eller ve bilekler olarak geri döner.

Bu sebeple SKIL zımparalama makinelerinde basınç kontrolünü sunmaktadır. Bu çok basit bir prensiptir. Zımparalama makinemizde 4 LED bulunmaktadır: iki yeşil, bir turuncu ve bir kırmızı. Bu zımpara makinesindeki basınca tepki verir. «Yeşil bölge»de kaldığınız sürece zımparalama makinesi düzgün çalışır ve en iyi zımparalama sonucunu elde edersiniz. Turuncu LED yanıyorsa fazla basınç uyguluyorsunuz demektir. Eğer kırmızı LED yanarsa basıncı azaltmanız ve aletin işini yapmasına izin vermelisiniz. Tüm bunlardan sonra el aleti sizin işinizi yapacakken neden kendinizi yorasınız ki?